יש משהו מאד מיוחד באופניים. מעבר להנאה שברכיבה עליהם, הם עוזרים, וכבר בגילאים צעירים מאד, לפתח מיומנויות חשובות, ובעיקר פיזיות. ילדים קטנטנים אינם מסוגלים עדיין להתמודד עם רכיבה על אופניים שכן אין להם בשלבים אלה את יכולת האיזון ושיווי המשקל, כמו גם את השליטה המלאה על הגוף, הנדרשים כולם יחד בעת הרכיבה. ולכן, בתקופה ראשונית זו מוצעים להם אופני איזון מיוחדים, המותאמים בדיוק לגילאים הצעירים ומציעים את ההנאה מהאופניים מצד אחד, וגם הכנה לקראת הרכיבה על אופניים רגילים בהמשך.

מהם אופני איזון ומה חשוב לדעת עליהם?

אופני איזון, המכונים גם אופני דחיפה/אופני באלאנס, מותאמים לילדים צעירים ומטרתם ללמד אותם את מיומנות היציבה ואת ההיגוי של האופניים, מבלי שיצטרכו להשקיע את המשאבים שלהם במשימת הדיווש, שגם כך קשה מאד בגילאים אלה ולעיתים כלל לא אפשרית. אופני איזון כוללים שלדה, כידון, שני גלגלים וגם כיסא, אך בניגוד לאופניים הרגילים הם ללא פדלים ומערכת הינע. כדי להתקדם עם האופניים קדימה, צריכים הילדים לדחוף את הרגליים שלהם כנגד הרצפה, מה שמאפשר להם שליטה מלאה באופניים.

לאופני האיזון יש לא מעט יתרונות ומסיבה זו הורים רבים נוהגים לרכוש אותם לילדיהם בגילאים הצעירים. הם מאפשרים לילדים יציבה טובה, הם אינם מצריכים מהם פידול (תנועה שאיננה טבעית לנו, ועל אחת כמה וכמה לא פשוטה בגילאים הכול כך צעירים) והם מותאמים גם בגובה שלהם ובמידותיהם לילדים. שימוש באופני איזון בגילאים האלה חושף את הילדים אל הכלי עצמו ומאפשר להם לפתח את המיומנות הכול כך חשובה הנדרשת בעת הרכיבה בהמשך. מעבר לכך, מדובר בחוויה בפני עצמה והילדים, למרות גילם הצעיר, יכולים להצטרף להוריהם כאשר אלה, הגדולים, רוכבים על אופניים רגילים. מעבר לכך הם מפתחים עצמאות, שחשובה לא פחות, ולומדים כיצד לייצב את האופניים בעצמם ללא סיוע של הוריהם.

היכן מוצאים אופני איזון?

אם אתם מחפשים אופני איזון, חשוב שתפנו למומחים. אנחנו, בסלע בייק, מציעים לכם דגמים שונים של אופני איזון המתאימים לגילאים הצעירים. צוות החנות ישמח לסייע לכם בבחירה ובמציאתו של הדגם המתאים ביותר לקטנטנים שלכם.